Ndërlidhjet

ELSINOR


Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian vazhdojnë takimin e tyre në Elsinor të Danimarkës, vendi që ka kryesinë e rradhës të Bashkimit Evropian.
Danimarka do të paraqesë sot një plan me tre faza lidhur me zgjidhjen e e konflikit në Lindjen e Mesme ku parashihet krijimi i një shteti palestinez në vitin 2005.
Ministrat do të diskutojnë dhe rreth kundërshtimit amerikan lidhur me Gjykatën Ndërkombëtare dhe sulmet e mundshme amerikane mbi Irakun.
XS
SM
MD
LG