Ndërlidhjet

KABUL


Trupat paqeruajtëse në Afganistan kumtojne se po hetojnë tre shpërthimet e fuqishme që ndodhën sot në mëngjes pranë aeroportit të Kabulit. Të njëjtat burime pohojnë se nuk ka pasur viktima, ndërkohë që dhe fluturimet kanë vazhduar normalisht.
Në kuadër të trupave të ISAF –it, të lokalizuara në aeroport, ndodhen edhe ushtarë shqiptarë.
XS
SM
MD
LG