Ndërlidhjet

RIAD


Shtypi saudit u ka rekomanduar Shteteve të Bashkuara të mbajnë parasysh paralajmërimet e aleatëve, të cilët i kundërvihen një sulmi të mundshëm ushtarak kundër Irakut. Arabia Saudite dhe Egjipti, kanë shfaqur oponencën e tyre ndaj një sulmi të tillë, kurse diferencat mes Shteteve të Bashkuara dhe Evropës i ka nënvizuar sot edhe shtypi iraken.
XS
SM
MD
LG