Ndërlidhjet

JOHANESBURG


Disa mijëra protestues janë nisur nga lagjet e varfra të Johanesburgut drejt vend-mbajtjes së takimit 10 ditor mbi tokën, të organizuar nga Kombet e Bashkuara.
Agjencitë e lajmeve bëjnë të ditur se në takim ende ka mosmarrveshje për 14 çështje themelore, që kanë të bëjnë me të drejtat e njeriut, globalizimin dhe tregtinë.
XS
SM
MD
LG