Ndërlidhjet

RAMALLAH


Nënsekretari amerikan i Shtetit, David Satterfield, është takuar sot me udhëheqës palestinez dhe diplomatë evropianë në Bregun Perëndimor, në përpjekje për të qetësuar gjendjen në rajon.
Diplomatët evropianë, mes të cilëve konsulli francez Demis Pietton dhe i dërguari rus për rajonin, Andre Vdovin, do të takohen sot me udhëheqësin palestinez, Jaser Arafat, ndërkohë që nënsekretari amerikan nuk planifikon të bisedojë me Arafatin.
XS
SM
MD
LG