Ndërlidhjet

VIENË


Udhëheqësi i së djathtës ekstreme austriake, Jorg Hajder, ka deklaruar për televizionin publik vendor, se do të largohet nga politika për shkak të mospajtimeve rreth sistemit të taksave dhe se nuk do të kandidojë për kancelar të Austrisë në zgjedhjet e ardhshme.
Haider nuk ka rol zyrtar në politikë që prej vizitës shumë të diskutuar të këtij viti në Irak, por ai mbetet figurë dominante në partinë e tij.
XS
SM
MD
LG