Ndërlidhjet

JERUZALEM


Një palestinez i armatosur hapi zjarr në shkollën fetare të një komuniteti hebre në Bregun Perëndimor, duke plagosur rëndë dy persona, para se të vritej edhe vetë.
Ky incident ndodhi pasi një udhëheqës lokal i grupit militant palestinez, ‘Brigada e Al-Aksës’ dhe katër persona të tjerë, mes të cilëve dy fëmijë, u vranë në një sulm me predha të ushtrisë izraelite në veri të Bregut Perëndimor.
Më herët gjatë ditës ushtria izraelitë njoftoi të kish arrestuar në Ramallah të Bregut Perëndimor, udhëheqësin politik të Hamasit, Hasan Jusuf.
XS
SM
MD
LG