Ndërlidhjet

RAMALLAH


Ndihmës nën-sekretari amerikan i Shtetit, David Satterfield, është takuar sot me udhëheqës palestinez dhe diplomatë evropianë në Bregun Perëndimor, në përpjekje për të qetësuar gjendjen në rajon.
Satterfield tha pas takimeve se ka shqyrtuar me të dyja palët mundësitë për gjetjen e siç u shpreh ‘qetësisë së përgjithshme, të qëndrueshme dhe të përhershme’.
XS
SM
MD
LG