Ndërlidhjet

JOHANESBURG


Mëse 10 mijë njerëz kanë protestuar kundër globalizimit, varfërisë dhe SID-ës në Johanesburg, jashtë ambienteve ku mbahet takimi 10 ditor mbi tokën, i organizuar nga Kombet e Bashkuara.
Në samit u ra dakort rreth programit për pastrimin e ujit të pijshëm në disa rajone të varfra të Azisë, program ky me vlerë 510 milionë dollarë.
XS
SM
MD
LG