Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri gjerman i Mbrojtjes, Peter Struck u ka tërhequr vëmendjen qeverive që të mos e injorojnë Ballkanin ndërkohë që janë përqëndruar t,i japin fund terrorizmit ndërkombëtar.
“Situata në Ballkan është e qetë, por jo stabile dhe atje vazhdon të ketë një numër të madh konfliktesh etnike që kanë potencial të shpërthejnë në shkallëzim dhune”, ka thënë minsitri gjerman pas turneut dy-ditësh në rajon.
Ai gjithashtu ka bërë thirrje për zhvillim ekonomik të Ballkanit, duke tërhequr vërejtjen se papunësia e lartë i shkon për shtati lulëzimit të grupeve ekstremiste.
XS
SM
MD
LG