Ndërlidhjet

KABUL


Një ekip i Kombeve të Bashkuara do të udhëtojë në veri të Afganistanit që të bisedojë me liderët e provincave lidhur me pohimet se rreth 1.000 të burgosur talibanë kishin vdekur në furgone vitin e kaluar derisa transportoheshin nga Kunduzi për në Shebarghan, pasi ishin dorëzuar më parë.
Zëdhënësi Manoel de Almeida e Silva tha se ekipi do të takojë komandantin uzbek, Abdul Rashid Dostum dhe komandantin taxhik, Atta Mohammad, të cilët nga ana e tyre janë zotuar të bashkëpunojnë në çfarëdo hetime.
XS
SM
MD
LG