Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani dhe Turqia kundërshtojnë çfardo sulmi të Shteteve të Bashkuara me qëllim të përmbysjes së presidentit irakian Saddam Hussein,sepse aksioni ushtarak mund të shkaktonte krizë anembanë rajonit, thotë Teherani.
Çfardo ndryshimi në qeverinë irakiane “duhet të vendoset nga populli irakian”, citohet të ketë thënë ministri i Jashtëm turk gjatë vizitës në në Teheran.
XS
SM
MD
LG