Ndërlidhjet

HEBRON


Në incidente të veçanta në Hebron dhe në Jenin, trupat izraelite vranë në orët e mëngjezit edhe pesë palestinezë duke çuar në 10 numrin e të vrarëve që nga dita e djeshme.
Zyrtari i lartë palestinez, Saeb Erakat i ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare që të ndërhyjë dhe ti japë fund “këtij terrorizmi shtetëror”, siç e quajti Erakat.
XS
SM
MD
LG