Ndërlidhjet

KABUL


Katër afganë raportohet se janë vrarë kurse 18 të tjerë plagosur në dy shpërthime të veçanta minash afër bazës ajrore të Bagramit.
Zëdhënësi i ushtrisë amerikane tha se punonjësit afganë dhe ndërkombëtarë pastronin një fushë minash. Një shpërthim është shkatuar kur një puntor ka shkelur minën, kurse tjetri nga autoambulanca që kishte shkuar të ndihmojë të plagosurit.
Ai tha më tej se një ambulancë e forcave amerikane e dërguar që të ndihmojë të plagosurit kishte aktivizuar shpërthimin e minës tjetër.
XS
SM
MD
LG