Ndërlidhjet

SEUL


Korenë Jugore e ka goditur një tajfun me stuhi të rreptë dhe rreshje shiu të përcjell me rrëshqitje dheu e druhet të kenë humbur jetën apo të jenë zhdukur mbi 60 njerës.
Presidenti Kim Dae-Jung ka thirrur mbledhjen emergjente të kabinetit dhe ka urdhëruar ushtrinë të mobilizojë të gjithë personelin dhe mjetet për operacione shpëtimi dhe riparimi.
XS
SM
MD
LG