Ndërlidhjet

MOSKË / LONDËR


Iraku po punon intensivisht për të siguruar mbështetje ndërkombëtare kundër një sulmi të mundshmën ushtarak të Shteteve të Bashkuara. Nënpresidenti Jasin Ramadan, ka nisur të dërguarit e vet në Paris dhe Berlin, kurse ministri i jashtëm iraken, Naji Sabri, ka mbërritur në Moskë për një vizitë dy ditore, lidhur me marrdhëniet e Irakut me Kombet e Bashkuara dhe ftesën e Bagdatit për takim me shefin e inspektorëve për armatim.
Rusia është një nga vendet që kundërshton ndërhyrjen eventuale amerikane në Irak.
XS
SM
MD
LG