Ndërlidhjet

PRAGË


Rreshjet e rrëmbyra të shiut kanë shkaktuar sërish vërshime në jug të Republikës Çeke dhe Poloni.
96 milimetra shi në disa nga zonat e përmbytura, kanë detyruar autoritetet çeke të marrin masa urgjente për evakuimin e banorëve dhe për mobilizim në përballimin e gjendjes së krijuar.
XS
SM
MD
LG