Ndërlidhjet

HAGË


Ushtarët serbë sistematikisht kanë vrarë shqiptarë, u kanë djegur e u kanë rrënuar shtëpitë duke lënë të paprekura ato të serbëve – deklaroi në procesin kundër Sllobodan Millosheviçit, dëshmitari i prokurorisë nga Gjakova.
Behar Haxhiavdija tha se gruaja dhe tre fëmijët e tij, ishin midis 20 viktimave të vrarë më 1 prill të vitit 1999, natë kur NATO nuk kishte kryer sulme ajrore në rajon.
XS
SM
MD
LG