Ndërlidhjet

JOHANESBURG


Burime brenda konferencës së Tokës në Johanesburg të Afrikës së Jugut, bëjnë të ditur se pjesëmarrësit janë fare pranë një marrëveshje, e cila parasheh një plan të përbashkët për mbrojtjen e mjedisit dhe nxjerrjen nga varfëria ekstreme të 2 miliard njerëzve në gjithë botën.
Sekretari amerikan i shtetit Colin Pauell, kryeministri britanik, Tony Blair dhe presidenti francez Jacques Chirac gjenden në mesin e pjesëmarrëve.
XS
SM
MD
LG