Ndërlidhjet

ROTERDAM


Tetë meshkuj të akuzuar për ndihmë financiare e logjistike si dhe rekrutim të luftëtarëve për llogari të Al-Kaidës, kanë dalë sot para një gjykate në Roterdam. Prokuroria ka kumtuar se personat, identiteti dhe kombësia e të cilëve nuk është bërë e ditur, janë arrestuar në pjesë të ndryshme të Hollandës, ditën e premte.
XS
SM
MD
LG