Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon është pajtuar që të mblidhet Parlamenti Palestinez, por ka thënë se ligjëvënësit e dyshuar për ndërlikim në terrorizëm do të ndalohen të marrin pjesë.
Parlamenti palestinez nuk ishte në gjendje të mblidhet në Ramallah për shkak të ndalesave dhe blokadave që vuri Izraeli.
Parlamenti ka caktuar sesionin për 9 shtator që të miratojë zyrtarisht kabinetin e ri të shpallur nga Yasser Arafat gjatë qershorit.
XS
SM
MD
LG