Ndërlidhjet

BISHEK


Disa trupa dhe avionë të Shteteve të Bashkuara të stacionuar në Kirgistan së shpejti do të zëvendësohen me ato nga vende tjera të koalicionit anti-terror, deklaroi ambasadori amerikan në Bishek.
Ambadori ka thënë më tej se Shtetet e Bashkuara do të zvogëlojnë edhe numrin e trupave të stacionuara në Kirgistan që mbështesin operacionet në Afganistanin e afërt.
XS
SM
MD
LG