Ndërlidhjet

KAIRO


Ministrat e jashtëm të Ligës Arabe sot do të takohen në kryeqytetin e Egjiptit, për t’i diskutuar zhvillimet e fundit në konfliktin midis Izraelit dhe palestinezëve.
Sekretari i përgjithshëm Amr Musa tha dje se ministrat do ta diskutojnë edhe kërkesën e Jemenit, që edhe çështja e Irakut të futet në agjendën e bisedimeve.
XS
SM
MD
LG