Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe kryeministri i Estonisë Siim Kallas, sot do të takohen në Shtëpinë e Bardhë për t’i diskutuar luftën kundër terrorizmit dhe zgjërimin e NATO-s.
Estonia, bashkë me dy vendet tjera Baltike pret të pranojë ftesën për t’iu bashkangjitur NATO-s në samitin e aleancës në nëntor në Pragë.
XS
SM
MD
LG