Ndërlidhjet

PEKIN


Ambasada e Gjermanisë në Pekin tha se diplomatët gjermanë dhe kinezë i kanë vazhduar negociatat për fatin e 15 veri-koreanëve, të cilët janë ngujuar në shkollën e ambasadës në Pekin.
Prej marsit, dhjetëra veri-koreanë janë arratisur shkaku i represaljeve në vendin e tyre, pas kërkimit të azilit nëpër përfaqësitë e huaja diplomatike në Kinë.
XS
SM
MD
LG