Ndërlidhjet

SHKUP


Persona të paidentifikuar kanë vrarë vëllezërit Ejup dhe Imerzedi Rustemi, pronarë të një këmbimore në Tetovë, derisa ndodheshin në veturën e tyre, njoftoi zëdhënësi i policisë, Vijisllav Zafirovski.
Në një tjetër incident, “sulmuesit kanë shkrepur 40 plumba ndaj një satcioni policie në Shkup dhe policia është përgjigjur, por nuk ka patur viktima, kurse grupi i armatosur ka hikur”, thanë zyrtarët e ministrisë së Brendëshme.
XS
SM
MD
LG