Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izaraelit, Ariel Sharon ka deklaruar se është i gatshëm të takojë zyrtarë më të lartë palestinezë për të “përtrirë dialogun” midis dy palëve, por nuk ka zbuluar natyrën apo kohën e bisedimeve.
Ndërkaq , ministri izraelit i Mbrojtjes, Benyamin Ben-Eliezer ka thënë se ka qenë “fatkeqe” vrasja e 12 civilëve palestinezë nga forcat izraelite javën e kaluar dhe ka urdhëruar hetime që të parandalohet përsëritja e incidenteve të tilla në të ardhëmen.
XS
SM
MD
LG