Ndërlidhjet

KAIRO


Iraku ka pranuar në parim kthimin e inspektorëve të Kombeve të Bashkuara për armatimin, por do të ketë sigurime “për rrethanat në të cilat do të pranoheshin vëzhguesit”, tha ministri i Jashtëm i Egjiptit.
Ministri Ahmed Maher i ka bërë këto komente në Kajro ku u mblodh Liga arabe në nivel ministrash dhe filloi sesionin dy –ditësh me diskutimet për Irakun.
Qeveritë arabe kundërshtojnë çfardo sulmi kundër Irakut.
XS
SM
MD
LG