Ndërlidhjet

RAMALLAH


Ministri i Jashtëm i Danimarkës Per Stig Moeller e njoftoi liderin Palestinez Yaser Arafat në Ramallah me një iniciativë paqësore të Bashkimit Evropian, e cila bënë thirrje për krijimin e shtetit palestinez në vitin 2005.
Arafat tha se dakordohet me parimet kryesore të planit dhe do te studijojë ate hollësisht.
XS
SM
MD
LG