Ndërlidhjet

KIEV


Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Ukrainë, Carlos Pascual, kërkoi nga qeveria në Kiev që të përforcojë mbrojtjen për fjalën e lirë dhe të drejtat e njeriut.
Ambasadori u bëri thirrje autoriteteve të Ukrainës që të mbrojë viktimat e torturave, shqetësimeve dhe vrasjeve që t,u dërgonte “sinjale të qarta akterëve të këtyre krimeve se do të ndëshkoheshin në të gjitha rrethanat”.
XS
SM
MD
LG