Ndërlidhjet

JERUZALEM


Marvan Barguti, drejtuesi i fraksionit palestinez Fatah për Bregun Perëndimor, paraqitet për të dytën herë para Gjykatës, që prej arrestimit të tij nga trupat izraelite në muajin prill. Barguti ka thënë në mënyrë të përsëritur se ai është udhëheqës politik dhe si i tillë nuk ka lidhje me vrasjen e 26 izraelitëve, siç akuzohet nga autoritetet e Tel Avivit e për çka nëse shpallet fajtor, rrezikon të dënohet me burgim të përjetshëm.
XS
SM
MD
LG