Ndërlidhjet

DUSHANBE


Një ushtar rus është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur gjatë një shkëmbimi zjarri me trafikantë të heroinës, që tentuan të kalonin kufirin Afganistan-Taxhikistan. Rreth 20 mijë trupa ruse kontrollojnë kufirin mes dy fqinjëve aziatikë, që mendohet të jetë porta më e madhe për transportimin e drogës afgane drejt Evropës.
XS
SM
MD
LG