Ndërlidhjet

LONDËR


Një zyrtar i lartë britanik tha se aksioni ushtarak i Shteteve të Bashkuara kundër Irakut “nuk është i ngutshëm, por jo edhe i pashmangshëm”.
Robin Cook, anëtar i kabinetit të kryeministrit Tony Blair i hodhi poshtë sugjerimet se takimi amerikano-britanik i caktuar për këtë javë do të jetë “këshill i luftës”.
Dje presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se do të kërkojë përkrahje nga Kongresi dhe aleatët e Amerikës për t’ia dalë në krye me kërcënimet e Irakut.
XS
SM
MD
LG