Ndërlidhjet

KABUL


15 persona e kanë humbur jetën, kurse dhjetëra të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i fuqishëm që e ka goditur kryeqytetin e Afganistanit.
Banorët lokalë kanë deklaruar se ky ishte shpërthimi më i fuqishëm praj ardhjes në pushtet të qeverisë së Hamid Kharzait, dhe rrëzimit të qeverisë së talibanëve.
XS
SM
MD
LG