Ndërlidhjet

MOSKË


Tymet e dendura nga zjarret më të mëdha në 30 vitet e fundit, që përfshinë disa pyje dhe moçale në rrethinën e Moskës, e kanë zvogluar dukshmërinë në kryeqytetin rus deri në disa qindra metra.
Mbi 2.000 zjarrfikës janë angazhuar në shuarjen e zjarreve që disa javë nuk kanë të ndalur, ndërkohë që në shumë paralagje është shpallur gjendje emergjente.
XS
SM
MD
LG