Ndërlidhjet

UASHINGTON


“Saddam Husseinit nuk mund t’i zihet besë, meqë ai ka përdorur forca ushtarake kundër popullit të vet dhe fqinjve të Irakut”, tha presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush.
“Kërcënimin e marr mjaft seriozisht, si dhe faktin që ai zhvillon armë për shkatërrim në masë. Nuk mund të lejojmë që liderët më të këqinj të botës të na bëjnë shantazhe me armët më të rënda. Historia na bën thirrje të veprojmë”, tha presidenti Bush.
XS
SM
MD
LG