Ndërlidhjet

KAIRO


Ministrat e jashtëm të Ligës Arabe në fund të samitit dyditësh, njëzërit e miratuan rezolutën, e cila kundërshton çfarëdo sulmi ndaj Irakut.
Sekretari i përgjithshëm Amr Moussa, tha se aksioni ushtarak kundër Irakut “do t’i hapte dyert e ferrit” në Lindjen e Mesme.
“Një aksion kundër Irakut, me kundërshtimin e përgjithshëm në botë, do të kishte pasoja serioze në rajon dhe përtej tij”, tha Moussa.
XS
SM
MD
LG