Ndërlidhjet

TEL AVIV


Lideri palestinez Marwan Barghouti sot deklaroi para gjykatës izraelite se nuk e njeh autoritetin e saj.
Lideri i fraksionit të Fatahut, të presidentit palestinez Yasser Arafat, i ka mohuar akuzat që e ngarkojnë për organizimin e sulmeve vetëvrasëse kundër qytetarëve izraelitë.
Ushtria izraelite njoftoi se në Rripin e Gazës, bomba që shpërtheu nën një tank la të vrarë një ushtar izraelit dhe plagosi tre të tjerë.
XS
SM
MD
LG