Ndërlidhjet

ATHINË


Sot u dorëzua i dyshuari kryesor i grupit terrorist “17 Nëntori”.
Policia greke tha se Dimitris Kufodinas kërkohej në lidhje me vrasje, përfshirë edhe ato të diplomatëve amerikanë dhe britanikë.
Besohet që Kufodinas të jetë lideri kryesor i grupit majtist, të formuar në 1975.
XS
SM
MD
LG