Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush e ka shpallur 11 shtatorin si Ditë Patriotike dhe i ka ftuar amerikanët që t,i përkujtojnë 3.052 njerëzit që u vranë ate ditë në sulmet terroriste.
Ligjëvënësit e Shtetetve të Bashkuara udhëtojnë sot nga Uashingtoni në Nju Jork ku do të mbajnë një sesion special me të cilin do të shënojnë përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit.
XS
SM
MD
LG