Ndërlidhjet

LONDËR


Disa media londineze raportuan se rreth 100 avionë amerikanë dhe britanikë kishin ndërmarrë dje një operacion bombardimi ndaj një pozicioni irakian të mbrojtjes kundër ajrore në perëndim të vendit, që e quajtën më të madhin në katër vitet e fundit.
Zyrtarët britanik të Mbrojtjes konfirmuan sulmin, që ishte bërë “si përgjigje ndaj kërcënimit të avionëve të koalicionit”, por jo edhe të kishin marrë pjesë aqë aeroplan.
XS
SM
MD
LG