Ndërlidhjet

PRISHTINË/SHKUP


Komandanti i NATO-s për Evropën jugore, admirali Gregory Johnson vizitoi Kosovën dhe u takua me shefin e UNMIK-ut, Michael Steiner dhe presidentin Ibrahim Rugova.
Presidenti Rugova tha se bisedimet u përqëndruan në zgjedhjet e ardhëshme vendore dhe sigurinë në Kosovë.
Admirali Johnson nga Prishtina udhëtoi në Shkup, para zgjedhjeve parlamentare në Maqedoni, dhe ka biseduar me zyrtarët më të lartë politikë dhe ushtarakë lidhur me çështje të sigurisë.
XS
SM
MD
LG