Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët e Pentagonit njoftuan se armata e Shteteve të Bashkuara këto ditë ka lëvizur armatimin dhe pajisjet ushtarake nga Katari në një bazë në Kuvajt, afër kufirit me Irakun.
Sekretari i armatës, Thomas White tha se ky hapë është ndërmarrë që të shihet gjendja e arsenalit dhe të testohen procedurat që mundë të shfrytëzohen në rast se presidenti George Bush urdhëron përgatitje për luftë kundër Irakut.
XS
SM
MD
LG