Ndërlidhjet

SARAJEVË


Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar një kompani të entitetit të serbëve të Bosnjës për furnizim të forcave ajrore të Irakut me pajisje dhe shërbime në kundërshtim me embargon e armëve nga Kombet e Bashkuara.
Burime pranë qeverisë së Bosnjës thanë se ambasada amerikane në Sarajevë pohon se kompania ka furnizuar Irakun me pjesë rezervë dhe servisime riparuese për avionët e tij ushtarak nga epoka Sovjetike.
XS
SM
MD
LG