Ndërlidhjet

SHKUP


Persona të panjohur e të armatosur kanë ndalur një autobus në magjistralen Tetovë- Gostivar dhe kanë marrë udhëtarin Jusuf Karaça, turk etnik nga Gostivari, pronar magacinash dhe pastaj e kishin lënë autobusin të vazhdojë rrugën, njoftoi policia.
Polcia ka ndërmarrë hetime, por nuk konfirmoi nëse ky ka qenë kidnapim nga pesona që flisnin shqip.
Po sipas burimeve policore, Karaça i ka telefonuar më vonë punëtorëve të tij dhe u ka thënë të mos brengosen sepse ishte marrë gabimisht dhe do të lëshohet së shpejti.
XS
SM
MD
LG