Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush dhe aleati i tij kyç, kryeministri britanik Tony Blair takohen sot në Camp David.
Bisedimet pritet të përqëndrohen rreth liderit irakian Saddam Hussein dhe zhvillimit të armëve për zhdukje në masë nga ana e tij.
Bush e Blair kishin dje konsultime të veçanta në linjë telefonike rreth Irakut me presidentët e Rusisë, Francës, dhe Kinës.
XS
SM
MD
LG