Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Forcat izraelite kanë arrestuar gjashtë militantë të dyshuar palestinezë gjatë një operacioni në Deir al-Balah, kanë zbuluar një bombë të fuqishme në zyrat e Al Fatahut në Brezin e Gazës dhe kanë shkatërruar katër fabrika të cilat, siç thanë, shfrytëzoheshin për sajimin e bombave.
Burime palestineze të sigurisë thanë se ato ishin objekte zejtare dhe zyra që i takonin policisë dhe shërbimeve emergjente civile.
XS
SM
MD
LG