Ndërlidhjet

MOSKË


Pas vizitës në Kabul, ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Ivanov tha se Rusia do të ushtrojë oficerë afaganë në një bazë ushtarake në Taxhikistan dhe do të furnizojë me pajisje armatën e Afganistanit.
Rusia mban një bazë të fuqishme me 8000 trupa në Taxhikistan me një marrëveshje midis dy vendeve.
XS
SM
MD
LG