Ndërlidhjet

KANDAHAR


Autoritetet e Afganistanit kanë arrestuar një zyrtar të lartë të sigurisë dhe 17 persona tjerë për ti marrë në pyetje lidhur me tentativë atentatin ndaj presidentit Hamid Karzai.
Personat janë arrestuar në Kandahar, ku ndodhi sulmi i të enjtes, njoftoi zëdhënësi i Gul Agha Sherzait, guvernatorit të provincës.
XS
SM
MD
LG