Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i Jashtëm i Francës, Dominique de Villepin qëndroi për vizitë njëditëshe në Kosovë ku bisedoi me zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë dhe vendorë.
Ai shfaqi kënaqësinë me përparimet e arritura në Kosovë, veçanërisht shkallën e demokracisë dhe stabilitetin.
Pas bisedimeve me shefin e UNMIk-ut, Michael Steiner, ministri Villepin tha se Franca mbështet edhe strategjinë për zgjidhjen e situatës në veri të Mitrovicës.
XS
SM
MD
LG